web tasarım

Skip links

Harpuşta Çeşitleri

Harpuşta Çeşitleri, Bahçe duvarları ve benzeri duvarlar açıkta bırakılırsa, yağmur ve kar gibi dış etkenler yapının bozulmasına ve hasar görmesine neden olur. Duvara sızan su duvarın gücünü azaltır. Tüm bu olumsuz unsurları önlemek için üretilen yapı elemanına Harpuşta (küpeşte) denir. Şantiyede Harpuşta üretilebilir veya dışarıdan hazır olarak alınabilir ve yerine monte edilebilir. Kullanıcının isteğine göre farklı estetik şekillerde üretilebilirler.

Harpuşta Çeşitleri

Çok çeşitli malzemelerden yapılabilmesine rağmen, en yaygın olarak kullanılan XPS köpük ve EPS köpük Harpuşta’tır. EPS köpük, XPS köpük, beton, Mermer, Mozaik, taş, tuğla, çok çeşitli malzemelerden yapılmış metal elemanlar piyasada satılmaktadır. Genellikle su ve kar, damlalık çıkıntılı elemanları birikir etmemek için bir tarafa ya da iki tarafa eğimli duvar veya çatı korkuluk, üst kısımlarında kullanılır. Özellikle çatı parapetleri yapımında çok kullanılırlar.

Alüminyum Harpuşta

Harpuşta Çeşitleri, çatısı yağmur, kar vb. dereye doğru çevrilmelidir. suyun üzerinde birikmesini ve ön tarafa akmasını önleyin. Önemli detaylardan biri, Harpuşta birleşme noktalarının, eğer malzeme köpük (EPS-XPS) ise, söve tamir harcı olarak adlandırdığımız söve ve kendi malzemesi ile Harpuştasın üzerine doldurulmasıdır. Silikon, harç, yapıştırıcı gibi malzemeler kullanılırsa, bağlantı noktalarındaki çatlakları çok yakın bir zamanda görmeye başlayabiliriz.

Harpuşta Malzemeleri

Bu estetik açıdan kötü görünüyor ve aynı zamanda su alımının yetersizliği ile yüzleşmemizi sağlayabilir. Genellikle su ve kar, damlalık çıkıntılı elemanları birikir etmemek için bir tarafa ya da iki tarafa eğimli duvar veya çatı korkuluk, üst kısımlarında kullanılır. Özellikle çatı parapetleri yapımında çok kullanılırlar. Yalıtımın yayılmasıyla birlikte birçok çeşidi olan Harpuşta, son günlerde binalarda sıklıkla dekoratif olarak kullanılmıştır.

Duvar Üstü Harpuşta

Harpuşta Çeşitleri, beton, prekast, XPS köpük, EPS köpük gibi farklı malzemelerle üretilmektedir. Şu anda binaların çoğu EPS ve XPS malzemeden üretilen HarpuştaLAR’DA kullanılmaktadır. Onların şekli u ve l çatıda parapet kapsayacak şekilde şekillidir. Aynı zamanda çatı parapet üzerinde mermer imalatı uygulama içinde bir alternatiftir.

Harpuşta Modelleri

Evlerde ısı yalıtımı ihtiyacına ek olarak, korkuluklar da ısı yalıtım malzemelerinin elemanları yardımıyla kaplıdır. Parapet derzinin yalıtılmış dış kaplama ile açılması, bu alanlarda kar ve su sızıntısını önlemek için uygun malzemede bir Harpuşta ile kapatılmasını gerekli kılar. Mermer, Taş, alüminyum ve çinko malzemeler Harpuşta uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır ve evlerinize değer katmaktadır.

Taş Duvar Üstü Harpuşta Fiyatları

Harpuşta Çeşitleri, Yalıtımın yayılmasıyla birlikte birçok çeşidi olan Harpuşta, son günlerde binalarda sıklıkla dekoratif olarak kullanılmıştır. Harpuşta beton, prekast, XPS köpük, EPS köpük gibi farklı malzemelerle üretilmektedir. Şu anda binaların çoğu EPS ve XPS malzemeden üretilen HarpuştaLAR’DA kullanılmaktadır. Onların şekli u ve l çatıda parapet kapsayacak şekilde şekillidir.

Bahçe Duvar Küpeşte Fiyatları

Aynı zamanda çatı parapet üzerinde mermer imalatı uygulama içinde bir alternatiftir. Her şeyden önce, uygulama şirketi çatı korkuluğunun ayrıntılı boyutlarını ve projeksiyonlarını ölçer ve saçak korkuluğuna uygun olarak Harpusht’ı istenen modelde emreder. Harpuşta’ta, manto ön tarafta yapılırsa, genellikle yapıştırma üretiminden sonra yapılır. Harpuşta, manto yapıştırma harcı gibi çimento esaslı yapıştırma malzemeleri ile yerine yapıştırılır. Ölçekte ve aynı seviyede olmak çok önemlidir.